Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania o produkty i ich użytkowanie

  • wosk sojowy pięknie wydobywa i eksponuje zapach- jest doskonałą alternatywą dla komercyjnych odświeżaczy powietrza
  • jest bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt domowych- podczas spalania nie wytwarza tylu szkodliwych substancji co np. parafina, a co za tym idzie nie wdychasz kancerogenów
  • jest ekologiczny, biodegradowalny, wegański, nietoksyczny dla ludzi i zwierząt oraz NON GMO
  • lepiej i dłużej pali się dając jasny płomień, nie kopci
  • jest łatwy do sprzątnięcia- po zastygnięciu wystarczy lekko podważyć jego brzeg nożem, by usunąć go np. z kominka, a resztki umyć ciepłą wodą z mydłem  lub płynem do mycia naczyń

Wosk zapachowy to mała kosteczka naturalnego wosku sojowego zawierająca konkretny blend, czyli mieszankę zapachów.

Wosk zapachowy służy do aromatyzowania pomieszczeń oraz aromaterapii.

Wosk zapachowy najczęściej używamy w ceramicznych lub elektrycznych kominkach przeznaczonych do jego topienia. 

W kominku ceramicznym umieszcza się wosk w górnej części kominka np. w specjalnym zagłębieniu lub na dedykowanym talerzyku, a pod spodem umieszcza się i podpala bezzapachowy tealight (świeczkę, podgrzewacz). Spalający się tealight podgrzewa wosk zapachowy umieszczony powyżej, co pozwala na uwolnienie się aromatu i wypełnienie nim pomieszczenia. 

Kominek elektryczny nie wymaga używania tealightów- podłącza się go do prądu co powoduje rozgrzanie żarówki do odpowiedniej temperatury i roztopienie kosteczki wosku zapachowego, a co za tym idzie uwolnienie zamkniętego w niej zapachu.

Woski zapachowe z syntetycznymi olejkami zapachowymi zaleca się podgrzewać do 2 godzin podczas jednej sesji, natomiast woski zawierające naturalne olejki eteryczne topimy od. 45-60 minut maksymalnie, aby ich nie przegrzać i nie spalić. Dany wosk zapachowy raz umieszczony w misie kominka możemy używać kilkukrotnie (nawet do 5 razy) aż uznamy, że zapach wydobywający się z niego jest już ledwo wyczuwalny. Wtedy usuwamy wosk z kominka (po wystygnięciu podważamy go nożem, a kominek myjemy pod bieżącą ciepłą wodą z dodatkiem detergentu np. mydła czy płynu do mycia naczyń) i umieszczamy nową kosteczkę na talerzyku. Zużyty wosk należy wyrzucić do ogólnych śmieci.

Kosteczkę wosku możesz też umieścić w szafie lub szufladzie, by Twoje ubrania pięknie pachniały.

Woski zapachowe podczas topienia uwalniają aromat i sprawiają, że w naszym domu od razu pięknie pachnie. Jest to naturalna, zdrowsza alternatywa dla odświeżaczy powietrza. Ponadto relaksujemy się patrząc na palący się tealight i rozpuszczającą się na talerzyku kosteczkę wosku. 

Woski zawierające naturalne olejki eteryczne mają także działanie aromaterapeutyczne- mogą działać na nas pobudzająco i dodawać energii lub relaksująco i antystresowo- pomagają się wyciszyć po dniu pełnym stresów i ułatwiają zasypianie. Mamy też w ofercie woski ze specjalną  kompozycją olejków eterycznych odstraszającą komary, meszki i inne owady- jest to idealny produkt do stosowania na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Dobierz wosk zapachowy do swego nastroju- rano pobudź się do działania, dodaj sobie energii i motywacji do pracy, a wieczorem pozwól sobie na odrobinę relaksu, wyciszenie i ukojenie nerwów.

Każdy wosk zapachowy zapakowany jest w papierową torebkę i zaklejony etykietką z informacją o nazwie zapachu.

Woski pakowane są pojedynczo lub w zestawy po 2 sztuki. Każda torebka zawiera co najmniej 10 g wosku/wosków.

Kosteczka wosku wystarcza na jednorazowe użycie w kominku (oczywiście dany wosk możesz podgrzewać kilkukrotnie podczas kolejnych sesji, aż aromat się całkowicie ulotni). Jeśli wolisz subtelne aromaty i cała kostka jest dla Ciebie zbyt intensywna, użyj tylko połowę na raz.

Tabliczka zapachowa, zwana również tabliczką florencką, to zawieszka wykonana z naturalnego wosku pszczelego oraz konkretnego blendu, czyli mieszanki zapachów.

Służy ona do aromatyzowania pomieszczeń oraz dekoracji wnętrza. 

Tabliczkę zapachową można powiesić w szafie lub w garderobie, by aromatyzować przechowywane tam ubrania. Jeśli potrzebujesz odświeżyć ubrania czy bieliznę przechowywaną w szufladach- włóż tam tabliczkę lub 1-2 kosteczki wosku zapachowego (takiego jak do kominka).

Taka tabliczka to piękna i stylowa dekoracja, która pozwoli Twoim wnętrzom się wyróżnić oraz wprowadzi nieco przytulności i personalizacji do Twojego domu. Powieś ją w korytarzu niedaleko miejsca gdzie witasz gości i wieszasz okrycia, a płaszcze i kurtki wchłoną odrobinę tego niezwykłego aromatu. Ten zapach będzie przez najbliższy czas przypominać Twoim bliskim wizytę u Ciebie.

Jeśli szukasz oryginalnej dekoracji do salonu, to tabliczkę z łatwością powiesisz w widocznym miejscu.

Również sypialnia będzie doskonałym wyborem- tabliczka np. lawendowa pozwoli Ci ukoić nerwy i ułatwi zasypianie.

A samochód? W chłodniejsze dni- od jesieni, poprzez zimę, aż do wczesnej wiosny możesz tabliczkę zapachową wozić z samochodzie jako aromatyzator. Połóż ją w pudełeczku na podłodze lub w jakimś zakamarku albo powieś na lusterku- tylko uważaj na wysokie temperatury i silne nasłonecznienie! Jeśli w aucie będzie zbyt ciepło tabliczka spadnie ze sznurka, przy ekstremalnych upałach wosk może się nadtopić i np. ubrudzić tapicerkę. Latem bezpieczniej jest nie wieszać jej bezpośrednio przy szybie.

Wieszasz tabliczkę w wybranym miejscu i cieszysz się jej widokiem oraz aromatem przez najbliższe miesiące.

Przez pierwsze 3 miesiące jest on mocno wyczuwalny, do pół roku wyczuwasz go trzymając w dłoni tabliczkę. Zapach z czasem staje się coraz bardziej subtelny. 

Gdy aromat będzie już bardzo słaby, tabliczkę możesz połamać na mniejsze kawałki i stopić w kominku niczym woski zapachowe. Poczujesz piękny miodowy zapach wosku pszczelego i zamknięte w nim olejki eteryczne. Tylko miej na uwadze, że wosk pszczeli trudniej się czyści- najlepiej poczekać, aż zastygnie i usunąć go z kominka przy pomocy noża.

Tabliczki zawierające naturalne olejki eteryczne mają także działanie aromaterapeutyczne- mogą działać na nas pobudzająco i dodawać energii lub relaksująco i antystresowo- pomagają się wyciszyć po dniu pełnym stresów i ułatwiają zasypianie. 

Dobierz tabliczkę do swoich potrzeb- np. lawendową zawieś w szafie, by odstraszyć mole, a różaną w korytarzu, by aromatyzować kurtki i płaszcze. Cytrusy i ich energetyczne połączenia sprawdzą się dobrze w salonie.

Każda tabliczka zapakowany jest w kartonowe pudełko z pieczęcią z logo Manufaktury oraz przewiązana kolorową wstążką. Do tabliczki dołączona jest etykietka informacyjna.

Istnieje możliwość personalizacji etykietki dołączanej do tabliczki zapachowej i stworzenie np. podziękowania dla gości weselnych, komunijnych, lojalnych klientów, kontrahentów czy prezentu firmowy- wyślij zapytanie na ania@manufakturaslwynagzymsie.com w celu otrzymania pełnej oferty.

Jest to idealny drobiazg na prezent dla bliskiej osoby, podarunek dla gości weselnych czy personalizowany gadżet firmowy.

Tealight (podgrzewacz) to malutka świeczka wykonana w wysokiej jakości naturalnego wosku sojowego.

Wosk używany do jego produkcji jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, biodegradowalny, wegański i non GMO.

Jest on bezwonny- nie wpływa na zapach roztapianych w kominku wosków. Spala się jasnym płomieniem i nie kopci.

Tealighty najczęściej używamy w ceramicznych kominkach przeznaczonych do topienia wosków zapachowych albo jako pojedynczą świeczkę. 

W kominku ceramicznym umieszcza się wosk zapachowy w górnej jego części np. w specjalnym zagłębieniu lub na dedykowanym talerzyku, a pod spodem kładzie się i podpala bezzapachowy tealight (świeczkę, podgrzewacz). Spalający się tealight podgrzewa wosk zapachowy umieszczony powyżej, co pozwala na uwolnienie się aromatu i wypełnienie nim pomieszczenia. 

Wystarczy umieścić tealight w dedykowanym miejscu i podpalić. W zależności od potrzeb, tealight może palić się od kilkunastu minut do 5 h podczas jednej sesji, aż do całkowitego wytopienia się wosku. 

Zużyte opakowanie po tealighcie wyrzuć do ogólnych śmieci. 

Tealighty pakowane są w papierowe torebki, w zestawy po 10 lub 20 sztuk. Torebka zaklejona jest etykietą z logo firmy.

W kominku ceramicznym umieszcza się wosk w górnej jego części na dedykowanym talerzyku, a pod spodem stawia się i podpala bezzapachowy tealight (świeczkę, podgrzewacz). Spalający się tealight podgrzewa wosk zapachowy umieszczony powyżej, co pozwala na uwolnienie się aromatu i wypełnienie nim pomieszczenia.  

Najlepiej poczekać, aż roztopiony bądź rozlany wosk zastygnie. Wtedy wystarczy podważyć go lekko nożem i usunąć. Kominek można umyć pod bieżącą, ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu tj. mydła lub płynu do mycia naczyń. Następnie wystarczy go wysuszyć lub wytrzeć do sucha, by móc używać go ponownie. Zużyty wosk wyrzuć do ogólnych śmieci.

Najlepiej poczekać, aż roztopiony bądź rozlany wosk zastygnie. Wtedy wystarczy podważyć go lekko nożem i usunąć. Resztki wosku można umyć pod bieżącą, ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu tj. mydła lub płynu do mycia naczyń lub przy użyciu wilgotnej szmatki z detergentem. Zużyty wosk wyrzuć do ogólnych śmieci.

Najczęstsze pytania dotyczące pakowania produktów, wysyłki i działalności sklepu

Wszystkie zamówienia są zapakowane w sposób bezpieczny i #lesswaste. Używamy kartonów, opakowań i wypełniaczy z odzysku tj. nadajemy ponowne życie rzeczom, które do nas docierają od dostawców. Dlatego też nasze kartony nie są nowe, mogą być popisane i lekko sfatygowane. W środku paczki możesz znaleźć folię bąbelkową, która nie jest zbyt ekologicznym rozwiązaniem, ale zamiast ją wyrzucać nadajemy jej drugie, trzecie czy nawet piąte życie. W naszym mniemaniu jest to forma działania proekologicznego i ochrony środowiska. Kartony często są zaklejane taśmą foliową, którą otrzymaliśmy w prezencie i mamy jej spore zapasy, więc nierozsądne byłoby nie wykorzystywanie jej. Jeśli masz jakieś propozycje co możemy zmienić lub wdrożyć, by nasza firma była jeszcze bardziej #lesswaste to podziel się swoją opinią poprzez maila: ania@manufakturalwynagzymsie.com

Jak najbardziej, tylko wystarczy zgłosić to w uwagach do zamówienia: wtedy zamówienie zostaje spakowane w nowy elegancki karton i opcjonalnie nadane w dodatkowym opakowaniu zewnętrznym. Możemy również dołączyć liścik z życzeniami czy inną formę personalizacji. Prosimy o kontakt mailowy w celu ustalenia szczegółów na adres: sklep@manufakturalwynagzymsie.com

Do każdego zamówienia zawierającego woski i tabliczki zapachowe dołączana jest instrukcja użytkowania.

Tak, jeśli na dany produkt obowiązuje promocja lub jeśli posiadasz kod rabatowy bądź punkty zgromadzone w programie lojalnościowym, które można wymienić na produkty Manufaktury.

Tak, można odebrać zamówienie w siedzibie firmy po wcześniejszym umówieniu się, jednak produkty trzeba zamówić wcześniej poprzez sklep z zaznaczeniem opcji odbioru osobistego.

Tak, dodajemy do zamówień gratisy i/lub próbki naszych produktów.

W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt mailowy ania@manufakturalwynagzymsie.com lub poprzez nasze kanały w social mediach.

Chętnie służymy pomocą, pomożemy dobrać produkty i odpowiemy na Wasze pytania.